Azərbaycanın diplomatik xidmət orqanlarının rəhbərləri “ASAN xidmət” mərkəzi ilə tanış olublar
9 iyul 2014-cü il tarixində Azərbaycanın diplomatik xidmət orqanları rəhbərlərinin beşinci müşavirəsinin iştirakçıları Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin tabeliyində olan 3 saylı Bakı “ASAN xidmət” mərkəzinin binası və fəaliyyəti ilə tanış olublar.
Qonaqları salamlayan Dövlət Agentliyinin sədri İnam Kərimov “ASAN xidmət” mərkəzlərinin yaradılması, məqsədləri, inkişaf yolu, həyata keçirdiyi xidmət növləri, həmçinin gələcək planlara dair geniş məlumat verib. Bildirilib ki, Azərbaycan ixtirası və brendi olan “ASAN xidmət” mərkəzinin fəaliyyətinin məqsədi dövlət orqanlarının xidmətlərinin göstərilməsində vətəndaşların rahatlığının, şəffaflığın təmin edilməsi, korrupsiya hallarının istisna edilməsi, müasir texnologiyaların tətbiq edilməsi, dövlət qulluqçusu-vətəndaş münasibətlərində yeni düşüncə tərzinin formalaşdırılmasıdır.
Eyni zamanda, Mərkəzdə tətbiq olunan innovativ avadanlıqlar - “Müraciət köşkü” , “Elektron ərizə ” avadanlığı və digərləri qonaqlara nümayiş etdirilmişdir.
Qonaqların diqqətinə çatdırılıb ki, “ASAN xidmət” mərkəzlərində bugünədək 2 000 000-dən çox vətəndaşa xidmət göstərilib.
Qonaqlar “ASAN xidmət” mərkəzlərinin fəaliyyətini təqdirəlayiq hesab edib, məhz bu təcrübənin bir çox ölkələrdə tətbiqinin faydalı ola biləcəyini qeyd ediblər.
“ASAN xidmət” mərkəzində yaradılmış şərait və iş prinsipi ilə tanış olan qonaqlar buradakı əməkdaşların peşəkar yanaşmasını yüksək qiymətləndirib, mərkəzə gələcək fəaliyyətində uğurlar arzulayıblar.
Foto: Azərbaycanın diplomatik xidmət orqanlarının rəhbərləri “ASAN xidmət” mərkəzi ilə tanış olublar

The heads of Azerbaijan’s diplomatic service bodies were acquainted with the “ASAN service” center
On July 9th, 2014 participants of the fifth conference of the heads of Azerbaijan’s diplomatic service bodies  were acquainted with the building and functioning of the “ASAN service” center No.3 of the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan.
Chairman of the State Agency Mr.Inam Karimov informed about the aim of the ASAN service centers, services rendered, history of development, as well as the future plans. It was noted that the aim of activities of “ASAN service” centers is to provide comfort, ensure transparency, eliminate corruption, apply modern technology, and form up new thinking as to relations between citizens and civil servants.
At the same time, Innovative equipment applied at the center - "Appeal kiosk," "E-application" and others were introduced to the guests.
It was noted that more than 2 000 000 citizens have been served at “ASAN service” centers.
Guests considered the activities of "ASAN service" centers praiseworthy, and mentioned usefullness the application of this exprience in many countries.
After becoming familiar with the conditions and work principle in “ASAN service” center, the guests highly appreciated the professional approach of staff members, and wished success in their future activity.
Photo: The heads of Azerbaijan’s diplomatic service bodies were acquainted with the “ASAN service” center