Avropa Şurasının İnsan Hüquqları və Hüquqi Məsələlər üzrə Baş İdarəsinin direktoru “ASAN xidmət” mərkəzi ilə tanış olub
2 iyul 2014-cü il tarixində Avropa Şurasının İnsan Hüquqları və Hüquqi Məsələlər üzrə Baş İdarəsinin direktoru Filip Boya Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin tabeliyində olan 3 saylı Bakı “ASAN xidmət” mərkəzinin binası və fəaliyyəti ilə tanış olub.
Qonağı salamlayan Dövlət Agentliyinin sədri İnam Kərimov “ASAN xidmət” mərkəzlərinin yaradılması, məqsədləri, inkişaf yolu, həyata keçirdiyi xidmət növləri, həmçinin gələcək planlara dair geniş məlumat verib. Bildirilib ki, Azərbaycan ixtirası və brendi olan “ASAN xidmət” mərkəzinin fəaliyyətinin məqsədi dövlət orqanlarının xidmətlərinin göstərilməsində vətəndaşların rahatlığının, şəffaflığın təmin edilməsi, korrupsiya hallarının istisna edilməsi, müasir texnologiyaların tətbiq edilməsi, dövlət qulluqçusu-vətəndaş münasibətlərində yeni düşüncə tərzinin formalaşdırılmasıdır.
Eyni zamanda, Mərkəzdə tətbiq olunan innovativ avadanlıqlar-“ASAN ödəniş” aparatı,  “Skype Şikayət” qurğusu, “Elektron ərizə ” avadanlığı və digərləri qonağa nümayiş etdirilmişdir.
Qonağın diqqətinə çatdırılıb ki, “ASAN xidmət” mərkəzlərində bügunədək 2 000 000-dən çox vətəndaşa xidmət göstərilib.
Qonaq “ASAN xidmət”  mərkəzlərinin fəaliyyətini təqdirəlayiq hesab edib, məhz bu təcrübənin Avropa Şurası məkanında tətbiqinin faydalı ola biləcəyini qeyd edib.
Qonaq Azərbaycan və Avropa Şurası arasında həyata keçirilən uğurlu əməkdaşlıqdan bəhs edərək Dövlət Agentliyinin bu əməkdaşlıqda xüsusi yer tutacağına ümid etdiyini  bildirib. “ASAN xidmət” mərkəzində yaradılmış şərait və iş prinsipi ilə tanış olan qonaq  buradakı əməkdaşların peşəkar yanaşmasını yüksək qiymətləndirib, mərkəzə gələcək fəaliyyətində uğurlar arzulayıb.

Director General of Human Rights and Legal Affairs was acquainted with the "ASAN service" center
On July 2, 2014 Director General of Human rights and Legal Affairs of Council of Europe, Philippe Boillat was acquainted with the building and functioning of the “ASAN service” center No.3 of the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan.
Chairman of the State Agency Mr.Inam Karimov informed about the aim of the ASAN service centers, services rendered, history of development, as well as the future plans. It was noted that the aim of activities of “ASAN service” centers is to provide comfort, ensure transparency, eliminate corruption, apply modern technology, and form up new thinking as to relations between citizens and civil servants.
At the same time, Innovative equipment applied at the center - "ASAN payment" machine, "Appeal kiosk," "E-application" and others were introduced to the guest.
It was noted that more than 2 000 000 citizens have been served at “ASAN service” centers.
The guest highly appreciated operation of the “ASAN services”, he also added that application of this experience would beneficial for the members of Council of Europe.
Guest also emphasized the significance of the State Agency in relations between Azerbaijan and Council of Europe. After becoming familiar with the conditions and work principle in “ASAN service” center, the guest highly appreciated the professional approach of staff members, and wished success in their future activity.