ABŞ nümayəndə heyəti “ASAN xidmət”də
13 noyabr 2019-cu il tarixində Amerika Birləşmiş Ştatlarının (ABŞ) bir sıra ştatlarının seçki orqanlarını təmsil edən nümayəndə heyəti “ASAN xidmət” mərkəzinin fəaliyyəti ilə tanış olub.
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin sədri Ülvi Mehdiyev “ASAN xidmət” mərkəzlərinin yaradılması məqsədləri və fəaliyyət istiqamətləri barədə ətraflı məlumat verib. Qeyd olunub ki, şəffaflığın artırılması və müasir innovasiyaların tətbiqi baxımından “ASAN xidmət”in yaradılması ilə səmərəli dövlət idarəçiliyinin təmin edilməsi sahəsində ciddi nailiyyətlər əldə olunub.
Bildirilib ki, bu günədək 34 milyona yaxın vətəndaş müraciəti qeydə alınıb.
Bundan başqa vurğulanıb ki,” ASAN xidmət” Birləşmiş Millətlər Təşkilatının 2015-ci il Dövlət Xidmətləri Mükafatına (United Nations Public Service Award 2015), həmçinin 2019-cu ildə Bakıda keçirilən Birləşmiş Millətlər Təşkilatının Dövlət Xidmətləri Forumu çərçivəsində BMT-nin rəqəmsal idarəetmənin tətbiqi ilə dövlət xidmətlərinin inkişafı sahəsində xüsusi mükafatına layiq görülüb.

Representatives from the USA at “ASAN service” center
On November 13, 2019, representatives from a number of election organizations got acquainted with activities of ASAN Service center.
Chairman of the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan delivered wide information about the activities and aims of the establishment of "ASAN service" to the guests. There was emphasized that with the establishment of "ASAN service" there have been achieved serious steps in the field of provision of efficient public administration through enhancing of transparency and application of innovations.
It was mentioned that up to now applications of more than 34 million citizens have been received.
It was drawn to attention that “ASAN service” received the United Nations Public Service Award 2015, as well as UN Special Award for promoting digital transformation in the public sector during UN Public Service Forum 2019.