Mərakeş Krallığının nümayəndə heyəti “ASAN xidmət”də
29 avqust 2019-cu il tarixində Mərakeş Krallığının gənclərdən ibarət nümayəndə heyəti “ASAN xidmət” mərkəzinin fəaliyyəti ilə tanış olub.
Qonaqlar Azərbaycan Respublikası ilə Mərakeş Krallığı hökumətləri arasında imzalanmış Əməkdaşlıq Sazişinə əsasən ölkəmizdə səfərdədirlər.
Qonaqlara “ASAN xidmət” mərkəzlərinin yaradılması məqsədləri və fəaliyyət istiqamətləri barədə ətraflı məlumat verilib. Qeyd olunub ki, şəffaflığın artırılması və müasir innovasiyaların tətbiqi baxımından “ASAN xidmət”in yaradılması ilə səmərəli dövlət idarəçiliyinin təmin edilməsi sahəsində ciddi nailiyyətlər əldə olunub.
Bildirilib ki, bu günədək 32 milyona yaxın vətəndaş müraciəti qeydə alınıb. Bundan başqa vurğulanıb ki, ”ASAN xidmət” Birləşmiş Millətlər Təşkilatının 2015-ci il Dövlət Xidmətləri Mükafatına (United Nations Public Service Award 2015) layiq görülüb.

Moroccan Delegation at ASAN Service
On August 29, 2019, youth delegation from the Kingdom of Morocco got acquainted with the activities of ASAN Service centers.
The delegation is visiting Azerbaijan according to the Agreement of Cooperation between the Republic of Azerbaijan and the Kingdom of Morocco.
Wide information about the activities and aims of establishment of "ASAN service" was delivered to the guest. There was emphasized that with the establishment of "ASAN service" there have been achieved serious steps in the field of provision of efficient public administration through enhancing of transparency and application of innovations.
It was mentioned that up to now applications of more than 32 million citizens have been received. It was drawn to attention that “ASAN service” received United Nations Public Service Award 2015.
Guests got familiar with the conditions and business principles of ASAN Service and wished them success in the future activities.