“Hərbiyyə” düşərgəsində 2-ci gün
“Hərbiyyə” hərbi-vətənpərvərlik düşərgəsinin 2-ci günündə iştirakçılar taktiki hazırlıq təlimləri çərçivəsində çay keçidi üzərindən yaralıların təxliyyəsi, şəxsi heyətlə dolu 2 avtomobil ilə pusqu atılması, kəşfiyyat cığırında qrupun hərəkəti, düşmən qərargahına basqın əməliyyatları ilə tanış olublar. Həmçinin silah və hərbi avadanlıqların sərgisi ilə tanışlıq təşkil olunub.
Eləcə də iştirakçılara peşəkar hərbiçilər tərəfindən atıcı silahların, Azərbaycan Respublikasının Müdafiə Sənayesi Nazirliyinin istehsalı olan silahların sökülüb-yığılması və təhlükəsizlik qaydaları haqqında məlumat verilib.  Düşərgə çərçivəsində normativlərin qəbulu keçirilib və AK-74 silahlarında döyüş güllərindən istifadə edilərək praktiki atış icra olunub.
Təlimlər zamanı fərqlənən bir qrup iştirakçı üçün “İsgəndər qalası”na ekskursiya edilib .
Sonda Azərbaycanın Milli Qəhrəmanı Məzahir Rüstəmovun şəhid olduğu Motudərə yaxınlığındakı zirvədə anım mərasimi keçirilib.
“Hərbiyyə” hərbi-vətənpərvərlik düşərgəsi "ASAN xidmət", Azərbaycan Respublikasının Müdafiə Nazirliyi,  "ASAN Könüllüləri" Təşkilatı, Türk Əməkdaşlıq və Koordinasiya Agentliyi (TİKA), Azərbaycan Respublikası Gədəbəy Rayon İcra Hakimiyyəti və "Cavad Xan" Tarix və Mədəniyyət Fondunun birgə təşkilatçılığı ilə həyata keçirilir.
Layihənin media tərəfdaşları “Azərbaycan Televiziya və Radio Verilişləri” QSC,  ASAN Radio və www.azvision.az xəbər saytıdır.

The 2nd day at “Harbiyya” (“Military”) Camp
On the 2nd day of “Harbiyya” Camp, participants got familiarized with excavation of the wounded over a river bridge, ambush with 2 cars full of personnel, movement of the group on an intelligence trail, raids on the enemy headquarters.
Moreover, professional military informed the participants about firearms, rules of the dismantling and assembling of weapons produced by the Ministry of Defense of the Republic of Azerbaijan. Within the framework of the camp, regulations were adopted and practical fire was executed using AK-74 weapons.
Participants, who stood out during the trainings, were taken to an excursion to the “Isgender Castle”.
At the end, commemoration ceremony took place on the summit near Motudere where the National Hero of Azerbaijan, Mazahir Rustamov martyred.
“Harbiyya” military patriotic camp is jointly implemented by “ASAN Service”, Ministry of Defense of the Republic of Azerbaijan, “ASAN Volunteers” Organization, Turkish Cooperation and Coordination Agency (TCCA), Gadabay District Executive Authority and “Javad Khan” History and Culture Foundation.
Media partners of the project are “Azerbaijan Television and Radio Broadcasting” CJSC, ASAN Radio and www.azvision.az news agency.