BƏƏ-nin Yerli icma və inkişaf məsələləri üzrə naziri “ASAN xidmət”də
25 iyun 2019-cu il tarixində Birləşmiş Ərəb Əmirliklərinin Yerli icma və inkişaf məsələləri üzrə naziri Hessa Buhumaid “ASAN xidmət” mərkəzi ilə tanış olub. Qonaq Bakıda təşkil olunan BMT-nin Dövlət Xidmətləri Forumunda iştirak məqsədilə ölkəmizdə rəsmi səfərdədir.
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin sədri Ülvi Mehdiyev qonağa “ASAN xidmət” mərkəzlərinin fəaliyyəti və yeniliklər barədə ətraflı məlumat verib.
Bildirilib ki, bu günədək 30 milyona yaxın vətəndaş müraciəti qeydə alınıb, ”ASAN xidmət” Birləşmiş Millətlər Təşkilatının 2015-ci il Dövlət Xidmətləri Mükafatına (United Nations Public Service Award 2015) layiq görülüb.
Qonaq ASAN könüllüləri, ASAN Radio, “ASAN Təlim-Tədris Mərkəzi” və “ABAD” publik hüquqi şəxsin fəaliyyəti ilə də tanış olub.
Dünyanın 190-dan çox ölkəsindən 500-dən artıq nümayəndənin iştirakı ilə nəzərdə tutulan builki Forum dövlət xidmətlərinin göstərilməsi sahəsində ölkəmizdə təşkil olunan ilk BMT tədbiridir.

Minister of Community Development of the United Arab Emirates at “ASAN service”
On June 25, 2019 Minister of Community Development of the United Arab Emirates, Hessa Buhumaid got acquainted with “ASAN service”. The guest is on an official visit to Azerbaijan to attend the UN Public Service Forum.
Chairman of the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan, Mr. Ulvi Mehdiyev informed the guest about the activities and innovations of “ASAN service” centers.
It was mentioned that up to now applications of about 30 million citizens have been received. It was drawn to attention that “ASAN service” received United Nations Public Service Award 2015.
The guest got acquainted with activities of ASAN Volunteers, ASAN Radio, “ASAN Training and Education Center” and “ABAD” public legal entity.
The Forum involving more than 500 delegates from over 190 countries around the world, is the first UN event being organized in Azerbaijan, in the field of public services.