“myGov” portalı 1 iyunda fəaliyyətə başlayacaq
24 may 2019-cu il tarixində Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin tabeliyində olan Elektron Hökumətin İnkişafı Mərkəzinin (EHİM)  təşkilatçılığı ilə “Reaktiv Xidmətlərdən Proaktiv Xidmətlərə” adlı “myGov” portalının təqdimat mərasimi keçirilib.
Əsas məqsəd EHİM tərəfindən ərsəyə gətirilən və reaktiv xidmətlərdən proaktiv xidmətlərə keçidin əsasını qoyan “myGov” layihəsinin təqdimatı, portalın mahiyyəti, üstünlükləri haqqında ictimaiyyətin məlumatlandırılması olub.
Tədbirdə müxtəlif dövlət qurumlarının rəhbərləri və informasiya texnologiyaları üzrə məsul şəxsləri, maliyyə institutarının, o cümlədən elektron və rəqəmsal texnologiyalar, innovativ xidmətlər təklif edən özəl sektor və startap nümayəndələri, beynəlxalq təşkilatların rəhbər şəxsləri iştirak ediblər.
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin sədri Ülvi Mehdiyev qonaqları salamlayaraq Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevin ölkəmizdə elektron dövlət quruculuğu sahəsində həyata keçirdiyi institusional islahatlarından, görülən işlərin dövlət-vətəndaş münasibətlərində yaratdığı üstünlüklərdən danışıb. Həmçinin müvafiq fəaliyyətin təmin edilməsində digər dövlət qurumları ilə birgə məqsədyönlü işlərin həyata keçirildiyi diqqətə çatdırılıb.
“Elektron Hökumətin İnkişafı Mərkəzi” publik hüquqi şəxsin direktoru Fariz Cəfərov “myGov” portalının təqdimatını edib, bu istiqamətdə görülən işlər, sistemin imkanları və perspektivdə nəzərdə tutulmuş məsələlərlə bağlı məlumat verib. O bildirib ki, “qabaqlayıcı hökumət” konsepti əsasında hazırlanmış portal şəxsi kabinet əsaslı olacaq və vətəndaşlara  proaktiv xidmətlər göstərəcək. Qeyd olunub ki, portal cari ilin 1 iyun tarixindən fəaliyyətə başlayacaq.

"myGov" portal will start functioning from June 1
On May 24, 2019, presentation of the "myGov” portal entitled "From Reactive Services to Proactive Services" was held by the e-Government Development Center subordinate to the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan.
The main purpose was to inform the public about the presentation of the "myGov" project setting the foundation to the transition from reactive services to proactive services, as well as its essence and advantages.
Heads of various government agencies and IT specialists, representatives of financial institutions, including private and start-up companies offering electronic and digital technologies, innovative services, as well as heads of international organizations attended the event.
Chairman of the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan, Ulvi Mehdiyev welcomed the guests and spoke about the institutional reforms carried out by the President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev in the field of e-government, as well as advantages created in the civil – servant relations. The purposeful work jointly carried out with other state agencies in ensuring the relevant activities was also noted.
Fariz Jafarov, director of the e-Government Development Center, presented the "myGov" portal and told about the work done in this direction, as well as opportunities and prospects of the system. He noted that the portal created on the basis of the concept of "advanced government" will be the personal cabinet based and will provide proactive services to citizens. It was noted that the portal will start operating on June 1 of the current year.