Böyük Britaniya və Uels Hüquqşünaslar Cəmiyyətinin üzvlərindən ibarət nümayəndə heyəti “ASAN xidmət” mərkəzi ilə tanış olmuşdur
29 aprel 2014-cü il tarixində Britaniya-Azərbaycan Hüquqşünaslar Assosiasiyasının və Böyük Britaniya və Uels Hüquqşünaslar Cəmiyyətinin üzvlərindən ibarət nümayəndə heyəti  Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin tabeliyində olan 1 saylı Bakı “ASAN xidmət” mərkəzinin binası və fəaliyyəti ilə tanış olmuşdur.
Qonaqları salamlayan Dövlət Agentliyinin sədr müavini Ülvi Mehdiyev “ASAN xidmət” mərkəzlərinin məqsədləri, inkişaf yolu, həyata keçirdiyi xidmət növləri, həmçinin gələcək planlara dair geniş məlumat vermişdir. Bildirilmişdir ki, “ASAN xidmət” mərkəzinin fəaliyyətinin məqsədi dövlət orqanlarının xidmətlərinin göstərilməsində vətəndaşların rahatlığının, şəffaflığın təmin edilməsi, korrupsiya hallarının istisna edilməsi, müasir texnologiyaların tətbiq edilməsi, ümumilikdə vətəndaş məmnunluğunun təmin edilməsidir. Həmçinin bildirilmişdir ki, “ASAN xidmət” təcrübəsinin özünəməxsus hüquqi strukturu bir çox beynəlxalq tərəfdaşlar və ekspertlər tərəfindən yüksək qiymətləndirilir və bu təcrübə “Azərbaycan modeli” olaraq xüsusi təqdim edilir.
Diqqətə çatdırıldı ki, “ASAN xidmət” mərkəzlərində indiyədək 1 600 000-dən çox vətəndaşa xidmət göstərilmişdir.
Qonaqlar “ASAN xidmət” təcrübəsinin digər ölkələr o cümlədən Böyük Britaniyada tətbiqində maraqlı olduqlarını bildirdilər.  “ASAN xidmət” mərkəzində yaradılmış şərait və iş prinsipi ilə tanış olan qonaqlar buradakı əməkdaşların peşəkar yanaşmasını yüksək qiymətləndirmiş, mərkəzə gələcək fəaliyyətində uğurlar arzulamışlar.
Foto: Böyük Britaniya və Uels Hüquqşünaslar Cəmiyyətinin üzvlərindən ibarət nümayəndə heyəti “ASAN xidmət” mərkəzi ilə tanış olmuşdur

Delegation of the Law Society of England and Wales was acquainted with “ASAN service” center
On April 29th , 2014 The British-Azerbaijani Law Association and Delegation of the Law Society of England and Wales was acquainted with the building and functioning of the “ASAN service” center of the State agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan.
Deputy Chairman of the State Agency – Mr. Ulvi Mehdiyev, after welcoming the guest, informed them about the aim of the ASAN service centers, services rendered, history of development, as well as the future plans. It was noted that the aim of activities of “ASAN service” centers is to provide comfort, ensure transparency, eliminate corruption, apply modern technology, and form up new thinking as to relations between citizens and civil servants. In a short period “ASAN service” became Azerbaijan’s new brand. It was also stated that the unique legal structure of “ASAN service” is highly valued by many international partners and experts and this experience is now popular as an “Azerbaijani model”.
It was noted that more than 1 6000 000 citizens have been served at “ASAN service” centers. The guest emphasized the importance of studying and exchanging experiences.
After becoming familiar with the conditions and work principle in “ASAN service” center, the guest highly appreciated the professional approach of staff members, and wished success in their future activity.
Photo: Delegation of the Law Society of England and Wales was acquainted with “ASAN service” center was acquainted with “ASAN service” center