Dövlət Agentliyi və AzeDer təşkilatı arasında Əməkdaşlıq Memorandumu imzalanmışdır
26 aprel 2014-cü il tarixində Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyi və AzeDer təşkilatı arasında Anlaşma Memorandumu imzalanmışdır.
Anlaşma Memorandumunu Dövlət Agentliyi tərəfindən sədr müavini Ülvi Mehdiyev, AzeDer təşkilatı tərəfindən isə sədr müavini Abbas Məmmədov imzalamışdır.
Memorandum tərəflər arasında təcrübə mübadiləsinin həyata keçirilməsinə, müxtəlif staj və proqramların təşkil olunmasına, gənc mütəxəssislərin peşəkar-təcrübi vərdişlərinin artırılmasına yönəlmişdir.
Eyni zamanda, Memorandum xaricdə təhsil alan Azərbaycanlı gənclərin Dövlət Agentliyində təcrübə keçmək imkanlarını özündə ehtiva edir.

A Memorandum of Cooperation signed between the State Agency and AzeDer organization
On April 26, 2014, a Memorandum of Understanding signed between the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan and AzeDer organization.
A memorandum of understanding was signed by Mr. Ulvi Mehdiyev - Deputy Chairman of the State Agency and Mr. Abbas Mammedov - Deputy Chairman of the AzeDer organization.
A memorandum focused on implementation of experience exchange between the parties, to organize the various internship and programs, to increase professional and practical skills of young professionals.
At the same time, a memorandum contains the opportunities for Azerbaijani youth that studied abroad to practice at the State Agency.